instalator-anten.plMontaż anten satelitarnych

Telewizja satelitarna jest dostępna niemal w każdym gospodarstwie domowym. Jeżeli jeszcze nie posiadasz anteny satelitarnej, wiedz że telewizja satelitarna oferuje najbogatszą ofertę programową oraz najlepszą jakość nadawanych programów (HDTV, 3D).
Satelita umieszczony na orbicie 36 000 km od Ziemi wysyła wiązkę sygnału, która pokrywa swym zasięgiem całą Europę.
NC+, Cyfrowy Polsat, Smart HD, Orange TV oraz inne stacje telewizyjne obejrzymy ustawiając antenę satelitarną na Hotbird 13 E. Warunkiem odbioru telewizji satelitarnej z satelity Hotbird 13 E jest skierowanie anteny na południe. Satelita Astra 19.2 E przesyła programy głównie na rynek niemiecki, więc za jej pośrednictwem obejrzymy bardzo dużo niekodowanych niemieckojęzycznych stacji telewizyjnych. Ustawienie anten satelitarnych na Astrę 19.2 E zapewni nam dostęp do niekodowanych stacji: TV Trwam, TVP Info, TVP Kultura, TVP Polonia i TVP Historia. Satelity Hotbird i Astra można odbierać z jednej anteny satelitarnej wyposażonej w dwa konwertery i przełącznik diseqc.

montaż anten satelitarnych

Wielkość anteny satelitarnej ma duże znaczenie. W polskich warunkach średnica anteny powinna wynosić 80-90 cm. Posiadając taką antenę możemy rozbudować instalację na wiele konwerterów i odbierać programy z kilku satelitów. Mniejsze anteny nie radzą sobie z odbiorem programów HD.©instalator-anten.pl